e-girji.net pohjoissaameksi suomeksi på norska på svenska
Banner
© e-girji.net 2011


Gurotbealde leat bargovuođut, maidda vearbabarggut leat bargojuvvon.

Bargovuođuid álgosiidduid gurot ravddas badjin leat nummirat 1, 2, 3 ja 4.

1 = Vearbbaid sojahus indikatiivvas
2 = Eará modusat (konditionála, potentiála ja imperatiiva)
3 = Infinihttahámit
4 = Vearbbaid dássemolsašupmi ja guovddáškonsonánttat

Válljenbargguin čovdosiid galgá válljet sáhpániin. Dáid bargguid bargan ii gáibit sámefonttaid dihtorii.

Čállinbargguin čovdosa galgá čállit. Dát gáibida, ahte dihtoris leat sámefonttat.

Vállje gurotbealde bargovuođu, masa dahkkon bargguid hálidat bargat.
© e-girji.net 2011